• III OGÓLNOPOLSKI FRANKOFOŃSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY BLEU BLANC ROUGE

• 02.10.2017 17:31
        • Sekcja dwujęzyczna ZSO Nr2 w Gdyni ma zaszczyt zaprosić uczniów klas II-III gimnazjum , klas I-IV szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli języka francuskiego do udziału

w III Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym  Bleu Blanc Rouge 2017

Temat tegorocznego konkursu brzmi Bleu Blanc Rouge Ça bouge. Czekamy więc na artystyczne zdjęcia, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i ruch. Zdjęcia mają przywodzić na myśl bardzo szeroko pojętą francuską cywilizację i kulturę oraz coś zwariowanego, szalonego, w ruchu. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu.

Fotografie (max 5 na uczestnika) należy przesłać tylko w formie elektronicznej na adres bleu_blanc_rouge_2017@onet.pl do niedzieli 22 października 2017.

Uroczyste ogłoszenie wyników wraz z wernisażem pokonkursowej wystawy fotograficznej  konkursu Bleu, Blanc, Rouge 2017 odbędzie się w piątek, 17 listopada 2017 roku w siedzibie Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni

Wszelkie informacje i zapytania należy kierować na adres: slawek_tyborski@hotmail.com lub asia.zakowska@wp.pl

• Finał Turnieju Gry w Scrabble po francusku.

• 06.04.2017 22:33
        •
          W dniu 29 marca uczniowie klas pierwszej i drugiej dwujęzycznej wzięli udział w Turnieju Gry w Scrabble po francusku ,  zorganizowanym w Alliance Française.
          Po oficjalnym powitaniu przez Panią Dyrektor AF , Grażynę Sojkę rozpoczęły się zawody. Przez prawie dwie godziny uczniowie pracowali bardzo intensywnie , wymyślając kolejne francuskie słowa.
          Ostatecznie w wyniku końcowej klasyfikacji na podium stanęli:
          Maja Mieszczak
          Emilie Mervaillie
          Natalia Budzik

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, w tym bilety do kina. Po skończonej grze, na wszystkich uczestników  czekał  mały poczęstunek.

• Frankofonia -Koncert Szkół

• 05.04.2017 21:54
        •

24 marca 2017r. w MDK-Krzyki odbył się szkolny Koncert Piosenki Francuskiej.
          W tym roku występy zostały podzielone na dwie części, najpierw wystąpiły dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, a od godz. 12:00 na scenie mogliśmy oglądać gimnazja : 30,34 oraz liceum nr VIII.
          Naszą szkołę prezentował duet śpiewano-taneczny w składzie: Dominika Ogórek i Asia Wilkaniec z klasy III 0 oraz Agata Piech z klasy I 0.
          Jak co roku wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

• Konkurs " Éducation durable" w Ambasadzie Francji.

• 29.03.2017 22:48
        • Konkurs " Éducation durable" w Ambasadzie Francji.
          Dwie uczennice z klasy II dwujęzycznej- Julia Kawalec i Aleksandra Majewska - przedstawiły pracę konkursową będącą zwieńczeniem projektu " Éducation durable" .
          Za film poruszający problem ochrony środowiska  klasa II "O" zdobyła III miejsce w kategorii "Licea". https://youtu.be/___I82jGH7w
          Gratulujemy!