• INFORMACJE O PROJEKCIE KROK BLIŻEJ DO WIELOJĘZYCZNEJ EUROPY

• 15.12.2021 14:13
      • Od 1 czerwca 2019 do 31 grudnia 2021 realizujemy w naszej szkole projekt programu Erasmus + Akcja KA1 Edukacja szkolna – Mobilność kadry edukacji szkolnej pt. Krok bliżej do wielojęzycznej Europy. Projekt przeznaczony jest dla kadry szkolnej zainteresowanej podnoszeniem swoich kwalifikacji i zdobywaniem nowej wiedzy na kursach zagranicznych w całości finansowanych przez Unię Europejską w ramach pozyskanego grantu.

•  Cele projektu:

• -      uatrakcyjnienie oferty szkoły dla kandydatów,
        • -      podniesienie kompetencji kadry pedagogicznej,
        • -      podniesienie umiejętności wykorzystywania technologii w edukacji (nauczaniu i uczeniu się),
        • -      nawiązanie realnych, konkretnych kontaktów z nauczycielami z wielu krajów,
        • -      pozyskanie partnerów zagranicznych do realizowania projektów z udziałem młodzieży i kadry,
        • -      promowanie i wzmacnianie wielojęzyczności,
        • -      rozwijanie wymiaru europejskiego instytucji,
        • -      usprawnienie działalności sekretariatu.

W naszej szkole projekt powstał z inicjatywy 2 osób: pani Agnieszki Kałczyńskiej-Durlej, nauczycielki języka angielskiego i pani Beaty Kani, nauczycielki języka niemieckiego i języka rosyjskiego. Współautorami projektu jest w sumie 12 pracowników naszej szkoły.

Uczestnicy projektu mają możliwość poznawania nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania oraz zarządzania placówką oświatową, co pozwala na osiągnięcie głównego celu projektu jakim jest poprawa jakości pracy placówki w określonych przez nią obszarach wymagających zmian oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej.

Wiedzę uczestnicy zdobywają na zagranicznych szkoleniach językowych, które odbywają się w różnych krajach: w Niemczech (Regensburg), we Francji (Montpellier i Nicea), we Włoszech (Florencja), na Malcie (Valletta i St. Julian’s) oraz w Irlandii (Dublin).

Rezerwacją kursów zajmuje się firma EDUKATIO. Zdobyta wiedza i umiejętności oraz praktyka są doskonałym narzędziem do pracy z młodzieżą, promocji szkoły oraz dzielenia się przykładami dobrych praktyk z innymi.

Koordynatorami projektu są pani Beata Kania i pani Jolanta Połajdowicz